loader

Instalacje wodno-kanalizacyjne i C.O.

Wykonanie prawidłowej instalacji ogrzewania, jest wręcz niemożliwe bez właściwego planowania i analizy. Dla zapewnienia odpowiedniego komfort i poziomu ciepła w pomieszczeniach, niezbędne jest uwzględnienie wielu danych oraz poprawny montaż instalacji grzewczej. Odpowiednio dobrana i skonfigurowana instalacja grzewcza, to niskie koszty eksploatacji, zapewnienie odpowiedniej temperatury oraz prosta i komfortowa obsługa. Uwzględniając wszystkie dane, oraz preferencje naszych klientów, dobieramy zawsze rozwiązania optymalne i podparte szczegółową analizą. To co inwestorzy doceniają w nas najbardziej to kompleksowość naszych usług, oraz profesjonalizm.

Instalacje grzewcze wykonujemy w oparciu o najnowsze i sprawdzone rozwiązania, staramy się dobierać materiały jak najwyższej jakości i sprawdzonych producentów.

Firma Sanitmar w ramach instalacji centralnego ogrzewania instaluje kompletne systemy ogrzewania podłogowego.

Ogrzewanie podłogowe to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, dzięki którym zwiększymy komfort i znacznie obniżymy koszty ogrzewania domu lub mieszkania.

Systemy ogrzewania podłogowego zapewniają idealny dla człowieka rozkład temperatury – więcej ciepła przy podłodze, a mniej na poziomie głowy. „Ciepła podłoga” podnosi komfort na tyle, że można obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o 2 st. C, a to oznacza oszczędność energii rzędu 12% . Równomierne oddawanie ciepła całą powierzchnią podłogi to idealne rozwiązanie do pokoi dziennych i hallów, a także łazienek. Ogrzewanie podłogowe to nie tylko komfortowe ciepło, ale także idealny wybór dla estetów i nieograniczone możliwości aranżacyjne pomieszczeń. Brak bowiem jakichkolwiek widocznych elementów grzewczych - wszystko skrywa posadzka...

System ogrzewania podłogowego staramy się polecać klientom, u których montujemy kondensacyjny kocioł gazowy który bardzo dobrze zwiększa swoją sprawność, jeżeli pracuje na niskich parametrach wody grzewczej tzn: zasilanie 55°C-powrót35°C.

W układzie centralnego ogrzewania z kotłem kondensacyjnym który współpracuje z ogrzewaniem podłogowym, zazwyczaj konfigurujemy jeszcze zasilanie ogrzewania poprzez grzejniki płytowe,(grzejnik płytowy ma lepszą sprawność przy niskich parametrach wody grzewczej).Najpopularniejszym układem w domku jednorodzinnym to:

- ogrzewanie podłogowe - parter: wiatrołap, przedpokój, kuchnia, pokój dzienny, łazienka grzejniki na parterze zazwyczaj, sypialnia
- grzejniki - piętro: przeważnie większość pokoi.

W przypadku montażu przez nas instalacji ogrzewania opartego na grzejnikach ,do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i robimy szczegółowa analizę.

Moc grzejników instalowanych w budynkach uzależniona jest od miejsca usytuowania grzejników, przeznaczenia pomieszczeń (wymaganej temperatury), parametrów instalacji, temperatury wody zasilającej, wody powrotnej oraz od strat ciepła przez ściany i okna. Przyjmuje się, że zapotrzebowanie na ciepło w pomieszczeniach o wysokości 2,7m wynosi:

- w dobrze izolowanych budynkach 70-80 W/m²
- w budynkach gorzej izolowanych 100-150 W/m²
- w łazienkach min.120 W/m²

W 1999 roku wprowadzono polską normę, która ujednoliciła metody pomiaru mocy grzejników i warunki, w jakich ten pomiar jest przeprowadzany. Aktualnie temperatura wody zasilającej wynosi 75°C, a powrotnej 65°C. W sypialniach najczęściej stosuje się ogrzewanie tradycyjnymi grzejnikami. Niższa temperatura przy podłodze stwarza lepsze warunki do snu. Również w pokojach na wyższej kondygnacji z reguły stosuje się tradycyjne grzejniki między innymi z powodu nadmiernego obciążenia stropu, w przypadku stosowania ogrzewania podłogowego.

Korzystając z naszych usług macie państwo gwarancje profesjonalizmu, bezpieczeństwa i wyboru najlepszego rozwiązania.

Katalogi i cenniki

Poniżej znajdą Państwo materiały do pobrania


 

Kontakt z nami

Jeżeli mają Państwo pytania zapraszamy do kontaktu.


Siecień Rumunki 14A, 09-414 Brudzeń Duży
+48 660 681 660
biuro@sanitmar.pl

Jesteśmy oficjalnym Partnerem marki Panasonic w zakresie sprzedaży i serwisu pomp ciepła.

Znajdziesz nas na stronie Akredytowanych Instalatorów
www.panasonicproclub.com