loader

Instalacje fotowoltaiczne

O nas


Nasza firma oferuje instalacje fotowoltaiczne wraz z kompleksowym montażem oraz dostawą.

W ramach usługi zapewniamy pełną realizację zaczynając od doboru najbardziej korzystnej lokalizacji rozmieszczenia instalacji, poprzez wszelkie uzgodnienia koncepcyjne oraz wybór komponentów, skończywszy na wykonaniu instalacji.

Stawiamy na jakość wykonywanych usług ale także na jakość materiałów odpowiednich pod każdego klienta. Posiadamy odpowiednia wiedzę, uprawnienia oraz sprzęt do profesjonalnego montażu instalacji.

Dokonamy przygotowania niezbędnej dokumentacji formalno-prawnej do instalacji fotowoltaicznej.

W OFERCIE POSIADAMY INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE W SYSTEMIE RATALNYM!


Jak działa elektrownia słoneczna


Fotowoltaika, jako odnawialne źródło energii produkujące prąd nie wpływa negatywnie na środowisko. Zasada działania paneli fotowoltaicznych polega na tym, że ogniwa fotowoltaiczne, z których złożone są panele zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. W tym celu foton (czyli minimalna jednostka światła) pada na płytkę krzemową, z której zbudowane jest ogniwo fotowoltaiczne. Jednostka światła jest pochłaniana przez krzem i wybija elektron ze swojej pozycji zmuszając go do ruchu. Ten ruch to właśnie przepływ prądu elektrycznego. Dzięki zastosowaniu złącza półprzewodnikowego typu p-n możliwe jest połączenie tego procesu z obiegiem elektronów w sieci energetycznej, w ten sposób energia świetlna zostaje przekształcona w elektryczną.

Panele fotowoltaiczne produkują prąd stały, więc aby korzystać z energii elektrycznej musimy zainstalować falownik (inwerter), który zmieni prąd stały paneli fotowoltaicznych na prąd zmienny (a właściwie, przemienny). Instalacja PV jest dobrym rozwiązaniem ekologicznym ze względu na brak emisji dwutlenku węgla czy siarczanów. Nie produkuje spalin zanieczyszczających środowisko. Inwestując w instalację fotowoltaiczną kończą się problemy z rachunkami za prąd. Korzystanie z instalacji fotowoltaicznej jest całkowicie darmowe i długotrwałe.
 

Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna?


Zestaw instalacji fotowoltaicznej, który jest źródłem energii odnawialnej składa się z:

- paneli fotowoltaicznych – zbudowanych z ogniw fotowoltaicznych, które wykorzystują energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej,
- inwertera (falownika) - zmieniającego prąd stały na prąd zmienny,
- liczników zużycia i produkcji energii,
- okablowania,
- akumulatora wraz z regulatorem ładowania - w zależności od tego czy jest to instalacja niezależna (off-grid - wyspowa) czy przyłączona do sieci elektroenergetycznej (on-grid).


Instalacje fotowoltaiczne Instalacje fotowoltaiczne Instalacje fotowoltaiczne Instalacje fotowoltaiczne Instalacje fotowoltaiczne Instalacje fotowoltaiczne Instalacje fotowoltaiczne Instalacje fotowoltaiczne Instalacje fotowoltaiczne

Katalogi i cenniki

Poniżej znajdą Państwo materiały do pobrania


 

Kontakt z nami

Jeżeli mają Państwo pytania zapraszamy do kontaktu.


Siecień Rumunki 14A, 09-414 Brudzeń Duży
+48 660 681 660
biuro@sanitmar.pl

Jesteśmy oficjalnym Partnerem marki Panasonic w zakresie sprzedaży i serwisu pomp ciepła.

Znajdziesz nas na stronie Akredytowanych Instalatorów
www.panasonicproclub.com