loader

Serwis i naprawy kotłów grzewczych

Regularne serwisowanie techniczne kotłów grzewczych i sieci CO, gwarantuje ich długoletnią, ekonomiczną i zarazem bezpieczną eksploatację, znacznie obniża stopień awaryjności urządzeń. Aby uzyskać odpowiedni efekt wysokiej i trwałej sprawności kotłów oraz innych urządzeń energetycznych należy systematycznie, przynajmniej raz w roku przeprowadzać ich konserwacje, regulacje palników, czyszczenie, analizę spalin, itp., w ramach przeglądów techniczno-energetycznych.

 Istnieje wiele czynników mogących powodować rozregulowanie palnika, jego zanieczyszczenie lub awarię, co w konsekwencji oznacza nieekonomiczne spalanie paliwa i wymierne straty dla użytkownika. W przypadku urządzeń gazowych, ich niesprawne działanie może być realnym zagrożeniem zdrowia i życia dla użytkowników. Zagrożeniem dla użytkowników różnego rodzaju kotłów i podgrzewaczy zasilanych paliwem gazowym (w przypadku podgrzewaczy i kotłów) oraz paliwem ciekłym,stałym i gazowym (w przypadku samych kotłów), jest tlenek węgla CO, gaz silnie toksyczny, nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle”. Jest nieco lżejszy od powietrza, co powoduje, że w zamkniętych pomieszczeniach gromadzi się głównie pod sufitem, przenika przez ściany i stropy. (łączy się z hemoglobiną krwi wypierając tlen, dochodzi do niedotlenienia tkanek co w wielu przypadkach prowadzi do śmierci).

Najważniejsza jest profilaktyka!

Częstą przyczyną wydzielania się czadu jest złe serwisowanie lub brak serwisowania urządzeń grzewczych, ich niepoprawne zainstalowanie i złe ustawienie.

Firma Sanitmar Serwis Kotłów, posiada odpowiednią wiedzę, uprawnienia oraz urządzenia do kontroli instalacji gazowych, poprawności zainstalowania oraz regulacji  kotłów gazowych, kotłów olejowych , kotłów pelletowych . Jest to między inymi:

Analizator spalin
Urządzenie do kontroli składu spalin oraz obecności tlenku węgla w pomieszczeniu, niezbędny do poprawnej regulacji kotła olejowego oraz gazowego kotła kondensacyjnego.

Mikromanometr
Urządzenie do pomiaru ciśnienia gazu oraz pomiaru poziomu ciągu kominowego, niezbędny do regulacji atmosferycznych gazowych urządzeń grzewczych, przydatny do regulacji wszystkich kotłów przy których istotny jest poziom ciągu kominowego.

Detektor gazowy
Diagnostyka instalacji gazowych pod względem szczelności, wykrywa obecność gazów palnych (metan, propan, butan)

Multimetr wielofunkcyjny
Pomiar prądu: napięcia, natężenia, częstotliwości, pomiar oporności, pomiar temperatury spalin kotłów na paliwa stałe.


Poza regulacją palników olejowych i gazowych, zajmujemy się także czyszczeniem różnego rodzaju kotłów i wymienników, przeprowadzamy czyszczenie mechaniczne i chemiczne w wyniku czego możliwe jest podniesienie sprawności układu nawet o 50%.

Z naszego doświadczenia wynika, że zanieczyszczenie wszelkiego rodzaju wymienników wydatnie wpływa na zwiększenie zużycia wszelkiego rodzaju paliwa. Po prawej stronie przedstawiamy zdjęcie rzadko czyszczonego wymiennika (klient wcześniej zgłaszał zwiększone zużycie oleju):

Firma Sanitmar Serwis Kotłów  w ramach prowadzonego serwisu wykonuje także prace konserwacyjne, przeglądowo - regulacyjne i naprawy palników kotłów retortowych, szufladowych i pelletowych.

Katalogi i cenniki

Poniżej znajdą Państwo materiały do pobrania


 

Kontakt z nami

Jeżeli mają Państwo pytania zapraszamy do kontaktu.


Siecień Rumunki 14A, 09-414 Brudzeń Duży
+48 660 681 660
biuro@sanitmar.pl

Jesteśmy oficjalnym Partnerem marki Panasonic w zakresie sprzedaży i serwisu pomp ciepła.

Znajdziesz nas na stronie Akredytowanych Instalatorów
www.panasonicproclub.com